Szkolenie z bezpieczeństwa informacji - dla kogo?

Zastanawiałeś się, czy szkolenie z bezpieczeństwa informacji jest dla Ciebie? Jesteś pracownikiem i masz dostęp do danych osobowych lub informacji niejawnych? Nie wiesz, które informacje wymagają specjalnej ochrony? A może jesteś właścicielem firmy, w której przechowywane są dane wrażliwe?

Szkolenie z bezpieczeństwa informacji

Jeżeli chociaż na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco, wybierz się na szkolenie z bezpieczeństwa informacji. Powinieneś wydelegować na nie również swoich pracowników, którzy mają dostęp do danych osobowych, finansowych i tych wszystkich, których utrata może narazić Twoją firmę na straty finansowe lub kary. Dowiesz się na nich, jak zabezpieczać poszczególne dokumenty. Zdobędziesz również najbardziej aktualną wiedzę na temat obowiązujących regulacji prawnych. A te dość często się zmieniają.

Wystarczy przytoczyć RODO, unijną reformę przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych, która obowiązywać będzie od maja 2018 roku i zakresem regulacji obejmuje wszystkie firmy, które przechowują lub przetwarzają dane osobowe. W praktyce oznacza to każdą firmę. Na szkoleniach dowiesz się również, jak rozróżniać dane osobowe od nieosobowych i które informacje wymagają zabezpieczenia.

Dla kogo szkolenia

Wspomniane regulacje RODO, czyli Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych, znane również pod nazwą General Data Protection Regulation, wymaga odpowiedniego szkolenia. Szkolenie to przeznaczone jest głównie dla właścicieli firm i pracowników przetwarzających dane osobowe, na przykład z działów personalnych lub księgowych, kadry kierowniczej. Natomiast szkolenia z bezpieczeństwa informacji przeznaczone są również dla przyszłych Inspektorów Ochrony Danych Osobowych i obecnych Administratorów Bezpieczeństwa Informacji oraz dla osób, które administrują systemami informatycznymi.

Jak zorganizować szkolenie

Oferta szkoleń z bezpieczeństwa informacji jest szeroka. Mogą to być szkolenia zamknięte, zorganizowane wewnątrz firmy, prowadzone przez szkoleniowców z firmy zewnętrznej. Możemy również wysłać pracowników na szkolenie otwarte. Szkolenia z bezpieczeństwa informacji w firmie mogą być też przeprowadzone przez wyszkolonego Administratora Bezpieczeństwa Informacji.

Szkolenia z bezpieczeństwa informacji nie są obligatoryjne, nie ma ustawowego obowiązku ich prowadzenia. Jednak bezpieczeństwo danych w organizacji wymaga wiedzy, której zazwyczaj nie posiadają pracownicy. Kary za niewłaściwe zabezpieczenie informacji mogą być bardzo wysokie, a w przypadku ich kradzieży narażamy się na dużo większe konsekwencje. Warto więc zadbać o stosowne przeszkolenie pracowników.

Zobacz stronę organizatora szkoleń z zakresu bezpieczeństwa informacji - Proxymo

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz