Integracje dla sklepu internetowego - oprogramowanie dla sklepu

Oprogramowanie internetowe zyskują w dzisiejszym świecie coraz bardziej na popularności. Stają się systemami, które obsługują wiele zadań jednocześnie. To oczywiście niejedyna zaleta tego rodzaju systemów.

Powstają coraz to nowsze aplikacje działające online. Oprogramowania lokalne czy też internetowe mogą być również rozbudowywane o dodatkowe moduły, integracje itp. Programy tego typu są nowoczesną formą łączenia mniejszych systemów w jeden program. Właśnie sklepy internetowe online korzystają z takich możliwości.

Chmura internetowa

Chmura internetowa jest to przestrzeń cyfrowa, w której przechowywane, a także przetwarzane są informacje cyfrowe. Coraz częściej chmurę danych wykorzystuje się również do uruchamiania na niej systemów online. Są to programy różnego rodzaju. Mogą to być oprogramowania obsługujące sklepy internetowe, hurtownie, magazyny, aplikacje internetowe umożliwiające prowadzenie księgowości, różnego rodzaju pakiety biurowe, komunikatory online, klient pocztowy itp.

Chmura online pozwala także na implementowanie baz danych wykorzystywanych w wielu systemach. Bazy danych są odpowiedzialne za odbieranie, zapisywanie, synchronizacje danych oraz przesyłanie na dane żądanie do aplikacji aktualnych informacji cyfrowych. komunikaty takie są przesyłane szybko. Działają w strukturze klient-serwer.

Aplikacje lokalne

Aplikacje lokalne są to systemy zainstalowane na komputerach stacjonarnych lub też laptopach, tabletach itp. Służą do wielu zadań. Najczęściej są stosowane do prac biurowych, sprzedażowo - handlowych, do tworzenia grafiki komputerowej, gier, programowania, obsługi różnego rodzaju sterowników jak na przykład drukarki, czytników kodów itp.

Aplikacje takie posiadają dosyć często też połączenie z serwerem lokalnym zainstalowanym w danej firmie, przedsiębiorstwie. Programy lokalne działają na różnych systemach komputerowych.

Oprogramowania online

Oprogramowania online działają jedynie na serwerach zewnętrznych. Są dostępne z poziomu przeglądarki internetowej. Cała logika oprogramowania jest utrzymywana na serwerach danego usługodawcy oferującego tego typu rozwiązania.

Można  tam tworzyć również własne oprogramowania oraz systemy. Aplikacje online czasami pracują także z systemami lokalnymi poprzez odpowiednie rozszerzenia. Na rynku istnieją programy wspierające pracę w wielu dziedzinach. Aby korzystać z tego typu aplikacji, potrzebny jest Internet oraz przeglądarka. 

Zaletą korzystania z programów internetowych jest to, że pozwalają one na wykonywanie zadań bez potrzeby instalowania programów na komputerze. Oprogramowania rozwijają się bardzo szybko. Już dzisiaj większość systemów działających kiedyś tylko na lokalnych systemach dziś może pracować w przestrzeni internetowej jako program online.

Integracje dla systemów online

Integracje dla sklepu internetowego są to rozwiązania pozwalające na rozszerzenia możliwości danego oprogramowania działającego najczęściej w systemie online. Dodatki te posiadają najczęściej specjalne moduły, które pozwalają na połączenie się dwóch systemów lub więcej w jeden niezawodny program.

Można za ich pomocą tworzyć rozbudowane systemy, wspierające wiele dziedzin, branż. Mogą to być systemy sklepów internetowych, księgowo-handlowe, magazynowe, systemy płatności online, pocztowe itp. Jest wiele możliwości dostosowywanie integracji. Coraz częściej jednak używa się ich w połączenie z gotowymi sklepami online.

Ciekawym rozwiązanie są integracje dostępne na stronie https://sellintegro.pl/. Pozwalają one na połączenie najczęściej systemów sprzedażowych, sklepów z różnymi modułami, innymi aplikacjami.

Tego typu rozwiązania umożliwiają integracje danych programów z aplikacjami takimi jak:  Comarch ERP Optima, SubiektGT, Shoper, Enova 365, BaseLinker i wiele więcej. Pozwalają także na zautomatyzowanie wielu działań, procesów w danych systemach. Tego typu rozwiązania wahają się w przedziale cenowym od 50 do około 250 zł miesięcznie.

Podsumowanie

Korzystając z technologii internetowej możemy już dziś używać programów działających na zewnętrznych serwerach. Są to gotowe systemy, które posiadają interfejs użytkownika pozwalający za pomocą przeglądarki internetowej zalogować się do  funkcjonalności danego programu. 

Oprogramowania lokalne są coraz mniej stosowane, jednak wciąż się ich używa, szczególnie jeżeli są to programy starszej generacji oraz aplikacje do podstawowych zadań niewymagających zbyt dużego zużycia procesora, a także miejsca na dysku lokalnym. 

Oprogramowania online można zintegrować o dodatkowe moduły, co pozwala na rozszerzenie ich możliwości, a także zautomatyzowanie wielu zadań.

Artykuł partnera

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz